Rapl - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Rapl

Hynek Čermák (Major Kuneš)

Hynek Čermák (Major Kuneš)

Datum narození: 14.2.1973
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy major Kuneše: Drsňák a morous. Svou citlivou duši dokáže maskovat dokonale. Vynikající policajt. Zatímco v práci se neplete nikdy, v osobním životě pořád. Do Jáchymova přijíždí za trest a zdá se, že v téhle díře nemůže vydržet ani pár dní. K jeho překvapení se pobyt protáhne téměř o rok a během vyšetřování jednotlivých případů se z jeho nenáviděných spolupracovníků stávají přátelé na život a na smrt.

Hynek Čermák je český herec, držitel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v roce 2011 ve snímku Nevinnost. V televizi a na filmovém plátně jej diváci mohou vídat již od roku 1993. Objevil se např. v dětském filmu Ať žijí rytíři! v roli náčelníka zbrojnošů, ve snímcích Muži v naději, Nevinnost, Svatá čtveřice... více o herci Hynku Čermákovi.


Alexej Pyško (Podplukovník Rohan)

Alexej Pyško (Podplukovník Rohan)

Datum narození: 6.7.1956
Znamení: rak

Charakteritika postavy podplukovníka Rohana: Šéf oddělení, místní rodák a velký patriot. Krušné hory jsou pro něj vším a zná je jako své boty. O to víc jej dokáží překvapit lidé, o nichž si myslel, že ví vše. Vášnivý nimrod. S bratrem Lukasem (Miroslav Etzler) jsou jak dvojčata, i když je o pár let starší. Jejich vztah je silnější než cokoli jiného. Nebo ne?

Alexej Pyško je český filmový a divadelní herec a dabér. Narodil se v Ostravě, studoval na havířovském gymnáziu a poté na DAMU. Jeho prvním angažmá bylo účinkování v divadle v Českém Těšíně a poté v Ostravě (1980–1988)... více o herci Alexeji Pyškovi.


Lukáš Příkazký (Nadporučík Lupínek)

Lukáš Příkazký (Nadporučík Lupínek)

Datum narození: 5.3.1985
Znamení: ryby

Charakteritika postavy nadporučíka Lupínka: Pravý opak Kuneše, jeho parťák. Vzdělaný bilingvní nadporučík s akademickými znalostmi a vynikajícími studijními výsledky dostává teprve vedle Kuneše skutečnou „školu života“.

Lukáš Příkazký je český divadelní, filmový a televizní herec. Vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a poté DAMU, kde absolvoval v roce 2010... více o herci Lukáši Příkazkém.


Lucie Žáčková (Poručík Slepičková)

Lucie Žáčková (Poručík Slepičková)

Datum narození: 16.2.1978
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy poručík Slepičkové: Jednou z ní bude výborná policistka. Nemá školy, začínala u dopraváků, k detektivní partě se dostala díky své silné vůli a soustavné práci. Hodná ženská. Její ambice dokázat, že není o nic horší než ostatní, ji vedou až k přílišnému riziku.

Lucie Žáčková je česká herečka. Herectví studovala v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Během studií hostovala v Divadle Petra Bezruče, kde v roce 2000 získala i své první divadelní angažmá. Hrála zde v inscenacích jako např. Skleněný zvěřinec (role Laury), Ústa Micka Jaggera (Káča) nebo Idiot (Nastasja Filipovna)... více o herečce Lucii Žáčkové.


Jan Dolanský (Kapitán Gregor)

Jan Dolanský (Kapitán Gregor)

Datum narození: 14.2.1978
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy kapitána Gregora: Schopný policajt, který se nebojí riskovat. Vášnivý hráč, který, jak se později ukáže, hraje na „obě strany“.

Jan Dolanský je český herec a dabér. Narodil se v Hradci Králové, ale v 8. ročníku se přestěhoval s rodinou do Prahy. Po osmileté základní školní docházce začal studovat herectví na Pražské konzervatoři, kterou ukončil v roce 1997... více o herci Janu Dolanském.


Tomáš Jeřábek (Podporučík Mácha)

Tomáš Jeřábek (Podporučík Mácha)

Datum narození: 24.9.1974
Znamení: váhy

Charakteritika postavy podporučíka Máchy: Pohodář s nadváhou a podprůměrnými výsledky v práci i osobním životě. Žádný ze svých nedostatků si nepřipouští, má věčně dobrou náladu a vtipkuje i tam, kde se to vůbec nehodí.

Tomáš Jeřábek je český herec. Studoval Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU. V současné době je na volné noze a hostuje v klasických divadlech (Divadlo Komedie, Divadlo Na Prádle). V Národním divadle hostoval ve Šrámkových Zvonech (rež. J. A. Pitínský) a v představeních Kvartýr a Enron... více o herci Tomáši Jeřábkovi.


Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz